GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Skålar 2197189
*
nr 219 7189
Skålar
2 st, keramik, Danmark
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 mars 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/2 22:36:16
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk danska europa keramik norden skandinavien skandinavisk skålar
-
3196 Skålar
2 st + 2 fat, Porslin, 1800-tal. Diameter: 11-16 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:29
-
9366 Skålar
2 st. + vas, bland annat Kosta och Flygsfors. Läng..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:52
*
Skålar
nr 219 7189
Skålar
2 st, keramik, Danmark
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 mars 2003 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/2 22:36:16 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk danska europa keramik norden skandinavien skandinavisk skålar
-
3196 Skålar
2 st + 2 fat, Porslin, 1800-tal. Diameter: 11-16 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:29 -
9366 Skålar
2 st. + vas, bland annat Kosta och Flygsfors. Läng..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:52